Domestos ve TEGV’den Ünlü Anneler ve Çocuklarına Hijyen Eğitimi

TEGVTürkiye’yi hijyenle tanıştıran marka Domestos, hijyen bilincine sahip nesiller yetişmesine katkıda bulunmak hedefi doğrultusunda 3 yıldır TEGV iş birliğiyle sürdürdüğü ‘Eğlen, Öğren, Hijyen” projesi kapsamında, bu kez cemiyet ve sanat dünyasından ünlü anneler ve çocuklarıyla bir araya geldi.

Aralarında Gül Gölge Saygı, Bennu Gerede, Işıl Reçber ve Elif Gönlüm’ün de bulunduğu ünlü konukların çocuklarına, TEGV gönüllüleri tarafından mikroplar, hastalıkların bulaşma yolları ve düzenli hijyen alışkanlıkları konusunda eğitim verildi.

d03 - KopyaDünyanın en büyük hızlı tüketim ürünleri şirketlerinden Unilever’in Türkiye’de hijyen platformunu sağlayan markası Domestos, eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönülleri Vakfı (TEGV) iş birliğiyle 2011 yılından bu yana sürdürdüğü ‘Eğlen, Öğren, Hijyen’ projesi kapsamında bugüne kadar 211 bini aşkın çocuğa hijyen eğitimi verdi.

Çocuklara küçük yaşlarda hijyen bilinci kazandırarak enfeksiyona bağlı hastalıkları azaltmayı ve böylece daha sağlıklı nesiller yetiştirmeye katkıda bulunmayı hedefleyen proje kapsamında, Domestos, 9 Kasım Cumartesi günü cemiyet ve sanat dünyasından ünlü anneler ve çocuklarıyla bir araya geldi.

Unilever Türkiye Ev Bakım Kategorisi Pazarlama Direktörü Aslı Tanyer, “TEGV işbirliğinde sürdürdüğümüz Eğlen, Öğren Hijyen” projesiyle bugüne kadar 211 bin çocuğumuza hijyen eğitimi verdik. Hijyen alışkanlıkları kazanmalarında ve hijyen bilinçlerinin artmasında önemli rol oynadık. Bu çocuklarımız öğrendiklerini aileleri, kardeşleri, yakın çevreleriyle paylaşarak mesajlarımızın çok daha geniş kitlelere ulaşmasında elçi oldular. Toplam ulaştığımız kişi sayısı 900 bini aştı. Bugün de, yaptıklarıyla topluma örnek olan annelerimiz ve çocuklarıyla bir araya gelerek, bir kez daha projemize dikkat çekmek istedik. Herkese, projemize gösterdikleri ilgi için teşekkür ederim.” dedi.

domestoss - KopyaAralarında Gül Gölge Saygı, Bennu Gerede, Işıl Reçber, Elif Gönlüm’ün de bulunduğu konuklar da, hijyen eğitiminin bugüne kadar bildiklerine büyük katkı sağladığını belirterek, bu sayede çocuklarının mikroplar ve onlarla mücadele konusunda bilgi sahibi olmasından mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir